مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۴ هكتار

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۴ هكتار به گزارش آچار سخنگوی سازمان حفظ نباتات اظهار داشت: هم اكنون آفت ملخ صحرایی در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش داشته و در سطحی بیش از 44 هكتار نیز مقابل این آفت در همان منطقه مبارزه شده است.سید محمدرضا میر در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه حدود ۱۲ روز پیش نخستین ریزش آفت ملخ صحرایی در منطقه بشاگرد استان هرمزگان اتفاق افتاد، اظهار نمود: از آن تاریخ تا کنون بر طبق آخرین آمار چهار ریزش در منطقه بشاگرد صورت گرفت و به سبب اینکه ملخ ها در سطح کوچکی ریزش کردند مبارزه با موفقیت انجام شد.

وی افزود: بطور کل تا کنون در سطحی بیش از ۴۴ هکتار مقابل آفت ملخ صحرایی مبارزه شده و هیچ خسارتی هم گزارش نشده است. البته این تازه شروع ورود این آفت به کشور است و در ایام آینده این ملخ ها با دسته های متراکم تری وارد کشور می شوند و استان های جنوبی را تحت شعاع قرار می دهند. بااینکه تدابیر لازم برای مبارزه با آنها اتخاذ شده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اعلان اینکه پیش بینی می نماییم در این فاز در سطحی بیش از ۵۰۰ هزار هکتار مبارزه صورت گیرد، اظهار داشت: ملخ های صحرایی برای بازگشت به خاستگاه اصلی شان، یعنی حاشیه دریای سرخ و شبه جزیره عربستان با گذر از هند و پاکستان از ایران عبور می کنند. دسته های این ملخ ها پرتراکم هستند و تنها قسمتی از آنها در ایران ریزش می کنند.

وی در آخر با اعلان اینکه پیش بینی می شود این ملخ ها تا ابتدای بهمن ماه در کشور باشند و باردیگر در ماه های بعد دسته های دیگر آنها به کشور وارد شوند، اظهار داشت: دو سال است که جمعیت آفت ملخ صحرایی به سبب شرایط مساعد آب و هوایی در خاستگاه شان طغیانی شده و با حجم انبوهی از این آفت مواجه هستیم.

به گزارش آچار به نقل از ایسنا، ابتدای آبان ماه نخستین دسته ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان کشور وارد شد و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند که بر طبق اعلام سازمان حفظ نباتات دسته وارد شده دارای تراکم ۲۵ تا ۵۰ عدد در هر متر مربع و از نوع ملخ بالغ بالدار بود.1399/08/21
14:26:47
5.0 / 5
1014
تگهای خبر: ارز , متر , منطقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار