برای تامین نظر شورای نگهبان

طرح تعیین تكلیف كارشناسان بیمه كشاورزی اصلاح گردید

طرح تعیین تكلیف كارشناسان بیمه كشاورزی اصلاح گردید به گزارش آچار نمایندگان مجلس در مصوبه ای طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی، ماده واحده و تبصره های این طرح را به شرح زیر اصلاح کردند:
ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین، ساماندهی کند.
تبصره۱: کارشناسان بیمه کشاورزی که هم اکنون قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (۴۸) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند بعد از گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، برمبنای تخصص و متناسب با نیاز دستگاه های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می شوند.
تبصره ۲: وزارت جهاد کشاورزی مکلف است بخشنامه اجرائی این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه نماید و به تصویب هیات وزیران برساند.
تبصره۳: افرادی که به هر علت از صندوق بیمه کشاورزی و کارهای آن خارج شده اند مشمول این قانون نیستند.
تبصره ۴: سازمان تامین اجتماعی مکلف است با رعایت قوانین و مقررات ذیربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با ستاندن کل حق بیمه (شامل سهم کارفرما، سهم دولت، سهم بیمه شده) به صورت نقد و اقساط از کارشناسان بیمه بپذیرد.
تبصره۵: بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل کارمزد کارگزاری بیمه کشاورزی و پرداخت هزینه هایی که دولت بابت صندوق بیمه کشاورزی به بانک کشاورزی پرداخت می کند تامین می شود.
منبع:

1399/11/15
13:16:37
0.0 / 5
717
تگهای خبر: اقساط , بانك , بیمه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار