در گزارش آچار مطرح شد؛

تامین ارز واردات خودرو مشکلی ندارد

تامین ارز واردات خودرو مشکلی ندارد به گزارش آچار، سخنگوی صمت ضمن رد این مساله که واردات خودرو فقط از چین صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: بانک مرکزی درحال برنامه ریزی برای تامین ارز واردات در یک فضای مثبت است.امید قالیباف در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد این که گفته می شود تامین ارز واردات خودرو با مشکل روبه رو شده است، اظهار داشت: واردات خودرو نیاز به یک میلیارد یورو ارز دارد و بانک مرکزی درحال برنامه ریزی برای تامین آن در یک فضای مثبت است.
سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: تامین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه نشده بلکه پروسه در دست انجام است.
وی در مورد این که گفته می شود فقط مقرر است از چین خودرو وارد کشور شود، اظهار داشت: آزادسازی واردات خودرو در فضای مذاکرات هسته ای تصویب نشد بلکه این قانون بدون هیچ پیش فرضی و فقط برای تعادل بخشی به بازار تصویب گردید.
قالیباف افزود: تصویب این قانون و واردات خودرو ارتباطی با مذاکرات هسته ای نداشته و این که می گویند به سبب به نتیجه نرسیدن برجام فقط مقرر است از چین خودرو وارد نماییم به هیچ وجه حقیقت ندارد.
سخنگوی وزارت صمت اشاره کرد: در زمان تصویب این قانون، فرض بر این نبود که برجام تصویب بشود یا نشود و آزادسازی واردات خودرو در یک فضایی بدون هیچ پیش فرضی تصویب گردید.
قالیباف اظهار داشت: اسامی شرکت های مجاز به واردات خودرو به زودی اعلام می شود.
وی در مورد زمان واردات هم اظهار داشت: پروسه واردات خودرو فقط در اختیار وزارت صمت نیست بلکه دستگاه های زیادی همچون بانک مرکزی، گمرک، استاندارد و… نیز در این پروسه نقش دارند بدین سبب نمی توان زمان دقیقی را برای واردات اعلام نمود اما می توان اظهار داشت که کارها در حال انجام می باشد.


منبع:

1401/07/28
12:22:36
0.0 / 5
278
تگهای خبر: ارز , استاندارد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار