سخنگوی صمت:

تورم تولید خودرو ۲ درصد شد

تورم تولید خودرو ۲ درصد شد به گزارش آچار، سخنگوی وزارت صمت با اعلان اینکه تورم تولید در بخش خودرو در تابستان 2 درصد بود، اظهار داشت: آمار تولید هفت ماهه خودروسازان نسبت به زمان مشابه سال قبل 10 درصد رشد دارد.به گزارش آچار به نقل از مهر، امید قالیباف اظهار داشت: مقدار افزایش قیمت در ساخت خودرو در فصل تابستان از مقدار افزایش قیمت سبد مصرف کننده در یک ماه نیز کمتر است و این به مفهوم آنست که مدیریت زنجیره تامین صنعت خودرو که شامل حدود سه هزار قطعه می شود در راه درستی قرار دارد.
سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، تورم تولید در بخش خودرو در تابستان ۲ درصد و به مفهوم آنست که هزینه ملزومات ساخت خودرو در تابستان نسبت به بهار فقط ۲ درصد افزایش داشته است.
قالیباف تورم نقطه ای تولید در بخش تولید خودرو را در تابستان ۲۷.۲ درصد ذکر کرد و اظهار داشت: این به مفهوم آنست که افزایش قیمت تولید خودرو در تابستان امسال نسبت به سال قبل ۲۷.۲ درصد بوده که اگر با تورم نقطه ای مصرف کننده در مهر ۱۴۰۱ نسبت به مهر سال قبل (۴۸.۶ درصد) مقایسه شود، کنترل تورم تولید در بخش خودرو ثابت می شود.
وی اضافه کرد: همزمان با کنترل تورم تولید در بخش خودرو شاهد رشد تولید در این بخش هستیم، بطوریکه آمار تولید هفت ماهه ایران خودرو و سایپا نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد دارد.
وضعیت تولید تولید در لوازم خانگی
سخنگوی وزارت صمت در ادامه افزود: تورم تولید در بخش لوازم خانگی در فصل تابستان نیز ۲.۶ درصد و نقطه ای ۲۹.۹ درصد بود که در مقایسه با تورم مصرف کننده بسیار کمتر است.
وی از صنایع خودروسازی و لوازم خانگی به عنوان دو رشته صنعت با زنجیره تامین پیچیده و بزرگ نام برد که مواد اولیه خودرا از صنایع بزرگی چون فولادسازی، پتروشیمی ها و الکترونیک تامین می کنند و کنترل تورم در این عرصه ها می تواند با یک وقفه زمانی افزایش قیمت در صنایع خودروسازی و لوازم خانگی را برای مصرف کنندگان این محصولات کنترل کند.
گفتنی است، طبق گزارش مرکز آمار ایران، تورم تولید فصلی در صنعت منفی ۲.۳ درصد و تورم نقطه ای ۳۰.۱ درصد گزارش شده است. در بخش معدن نیز تورم تولید نقطه ای ۱۳.۴ درصد و فصلی منفی ۲ درصد اعلام شده است.

1401/08/27
13:45:50
0.0 / 5
230
تگهای خبر: پیچ , تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار