از افزایش قیمت پیاز تا شروع جمع آوری مرغ مازاد

از افزایش قیمت پیاز تا شروع جمع آوری مرغ مازاد آچار: افزایش قیمت پیاز، کاهش قیمت تخم مرغ، جمع آوری مازاد مرغ و شروع صادرات برنج ایرانی به برخی کشورها از با اهمیت ترین اخبار بخش کشاورزی در هفته جاری بودند.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، هفته جاری با خبر زعفران شروع شد. عضو هیات رئیسه شورای ملی زعفران اظهار داشت که بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا هستیم، ولی بهره برداری درست از زعفران را جا نینداخته ایم و هنوز خام فروشی می نماییم.

وی همین طور افزود که باید خام فروشی زعفران را کنار بگذاریم و از محصولات جانبی آن بهره برداری نماییم، برای اینکه خریداران ما در دنیا بدنبال ترکیبات زعفران هستند. باید استانداردهای ایزو در ارتباط با ادویه و چاشنی را رعایت نماییم تا بازارهای صادراتی خودرا از دست ندهیم. اگر انتظار داریم که زعفران ما را با بالاترین قیمت در دنیا بخرند، باید استانداردهای دنیا برای تولید و عرضه یک محصول باکیفیت رعایت شود.

"قیمت تخم مرغ کاهشی شد" از دیگر خبرهای انتشار یافته در این بخش بود. رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به اینکه قیمت عمده هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ در واحدهای صنفی هفته گذشته ۸۶ تا ۹۰ هزار تومان و خرده فروشی آن نیز ۹۸ هزار تومان بود، اعلام نمود که امروز در هر کیلو تخم مرغ ۲۰۰۰ تومان کاهش قیمت داشتیم؛ به صورتی که قیمت عمده هر کیلو تخم مرغ به ۸۲ هزار تومان و قیمت خرده فروشی آن به ۹۲ هزار تومان رسیده است.

خبر "ضرر مرغداران به علت جمع نشدن مرغ های مازاد" نیز در این هفته منتشر گردید. مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت که وزارت جهادکشاورزی هنوز فرصت نکرده مرغ مازاد از بازار را جمع آوری کند و مرغداران به علت مازاد مرغ و عدم جمع آوری آنها گرفتار ضرر و زیان شده اند.

"خیار و پیاز در صدر افزایش قیمت ها" نیز یکی از خبرهای مهم این هفته در بخش کشاورزی بود. افزایش قیمتی که مسئولان مربوطه علت آنرا صادرات و سردی هوا عنوان می کنند.

"سهمیه بندی یکماهه نهاده ها درست نیست"؛ رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ضمن اشاره به این که سهیمه بندی نهاده ها بصورت یک ماهه در سامانه بازارگاه درست نیست، برای اینکه مرغدار باید همیشه ذخیره داشته باشد، اظهار داشت: این سهیمه بندی سبب شده تا مرغداران برای تامین نهاده های مورد نیاز خود به بازار آزاد مراجعه کنند.

جمع آوری مازاد مرغ از دیگر خبرهای انتشار یافته در بخش کشاورزی ایسنا بود. مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت که استفاده از تسهیلات تشکل ها و اتحادیه های مردمی دو استان مازندران و اصفهان برای جمع آوری مرغ مازاد تولیدکننده ها از روزهای گذشته شروع شده است.

سازمان میادین میوه وتره بار قیمت تخم مرغ با پوسته سفید و قهوه ای را در میادین اعلام نمود نیز از دیگر خبرهای مهم هفته جاری بود. بر طبق نرخنامه مصوب سازمان مدیریت میادین، قیمت تخم مرغ ۳۰ عددی بسته بندی در شانه های خمیری با قیمت ۸۹ هزار تومان عرضه می شود. همین طور بر طبق این گزارش هر شانه تخم مرغ ۲۴ عددی ۷۵ هزار و ۷۰۰تومان، ۲۰ عددی ۶۴ هزار و۸۰۰ تومان، ۱۵ عددی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان، ۹ عددی ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان و ۶ عددی ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می رسند.

یکی دیگر از خبرهای انتشار یافته در هفته جاری " آغازصادرات برنج ایرانی به کشورهای عربی، آمریکایی و روسی بود"، دبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین کنندگان برنج مجمع عالی واردات از شروع صادرات برنج ایرانی به کشورهای عربی، آمریکایی و روسیه آگاهی داد و افزود که ورود به بازار صادراتی برنج از نظر ارتباطات بین المللی و همین طور کیفیت و قیمت به مقدماتی نیاز دارد که خوشبختانه با ایجاد پایانه صادراتی برنج در مازندران قدم های اولیه برداشته شده است.

کاهش مالیات بر ارزش افزوده دانه های روغنی نیز خبری بود که در این هفته منتشر گردید. وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به گمرک کاهش مالیات بر ارزش افزوده دانه های روغنی را اعلام نمود.
1401/10/10
11:11:09
0.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار