تحریم های داخلی بلای جان تجهیزات پزشكی!

تحریم های داخلی بلای جان تجهیزات پزشكی! به گزارش آچار رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی می گوید دولت بعدی باید برای حل مشکلات تولید، به نظر فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان واقعی توجهی جدی داشته باشد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، مجید روحی در نشستی در کلاب هاوس که به منظور بررسی مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی و شناسایی راهکارهای توسعه این صنعت برگزار شد، اظهار نمود: معضلات و گرفتاری های گوناگونی پیش پای تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی وجود دارد و توان و انرژی فعالان این حوزه به جای این که متمرکز بر توسعه این صنعت و نوآوری باشد، صرف چیره شدن بر این مشکلات می شود که گاهی همچون کلاف سردرگم هستند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت آتی در این خصوص، ضمن توجه به نقطه نظرات انجمن های تخصصی، مسیری را در پیش بگیرد که امکان مشارکت بیشتر انجمن ها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بیشتر شود.
به قول روحی اگر تصمیمات بر مبنای خردجمعی اتخاد شود، بطور قطع احتمال خطا و اشتباه کاسته می شود. ضمن این که طبیعتا مشارکت انجمن ها سبب تقویت سیاستگذاری های دولت می شود.
وی تصریح کرد: پیام کلیدی در ارتباط با توسعه تجهیزات پزشکی، آن است که دولت استفاده از خرد جمعی را بر تصمیم گیری های پشت درهای بسته ترجیح دهد و سازوکار های لازم برای مشارکت روز افزون انجمن های تخصصی را فراهم آورد.
اهمیت پرداخت مطالبات
در ادامه جلیل سعیدلو، نایب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی به بررسی برخی مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی همچون تاخیر در پرداخت مطالبات پرداخت و تصریح کرد: حمایت واقعی از تولید زمانی رخ می دهد که تولیدکنندگان دغدغه ای بجز تولید نداشته باشند، نه این که دائما درگیر مسائل حاشیه ای تولید باشند.
وی تصریح کرد: وصول بموقع مطالبات و بحث تأمین نقدینگی موضوع هایی است که برای تولیدکنندگان حائز اهمیت می باشد و باید برای آن چاره اندیشی شود.
بدون شفافیت، توسعه ناممکن است
مریم قاسمی، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی هم ضمن اشاره به این که تحریم های داخلی، عذاب جانفرسایی را بر تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مستولی کرده است، اظهار داشت: در کنار مشکلاتی که ریشه در تحریم های خارجی دارد، نباید از تحریم های داخلی غافل باشیم.
وی ادامه داد: منظور از تحریم های داخلی همان ناهماهنگی ها میان دستگاههای مختلف اداری، مقررات دست و پاگیر، بخشنامه های ناگهانی و غافلگیر کننده و از همه مهمتر عدم شفافیت است.
وی با تکیه بر لزوم ارتقای سطح شفافیت افزود: اگر شفافیت نباشد، بدون شک گرفتار رانت و فساد می شویم و شایسته سالاری و ارزش آفرینی به حاشیه رانده می شود و منابع به جای این که صرف پشتیبانی از تولید شود، به جیب فرصت طلبان سرازیر خواهد شد.1400/03/30
13:52:07
0.0 / 5
219
تگهای خبر: ارز , تحریم , تقویت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار