عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

اعتماد به صنعت خودرو برمی گردد

اعتماد به صنعت خودرو برمی گردد به گزارش آچار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: سایپا موفق شد در شهریور تعهدات معوق خویش را به صفر برساند، این دستاورد سبب می شود اعتماد از دست رفته احیا شود و باردیگر مردم به صنعت خودروسازی داخلی اعتماد کنند.به گزارش آچار به نقل از مهر به نقل از سایپا، محمد صفایی دلوئی با تقدیر از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در کاهش چشم گیر تعهدات معوق و این که این مورد در اقتصاد کشور چگونه معنی و مفهوم می شود، اظهار نمود: بزرگترین سرمایه هر سازمان، اعتباری است که به واسطه عملکرد و خروجی برنامه و اهداف دراز مدت آن حاصل می شود؛ بهترین پاداش این اعتبار، اعتمادی است که مشتریان و جامعه به آن خواهند داشت.
وی اضافه کرد: بی گمان صفر شدن معوقات گروه سایپا و جلب رضایت مشتریان حاصل تلاش بی وقفه و شبانه روزی این بنگاه اقتصادی می باشد و اساسا نتایج خوبی در ابعاد مختلف اقتصادی به همراه خواهد داشت.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزایش تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی را عامل مهمی در جهت کاهش سوداگری دلالان دانست و اظهار داشت: یکی از عاملهای مهم کاهش تولید خودرو و افزایش معوقات خودروسازان، تحریم است؛ اگر چنین اتفاقی در کشور رخ نمی داد حالا صنعت خودرو با همکاری شرکای خارجی خود به توسعه خوبی دست پیدا کرده بود.
وی با اشاره به اینکه تحریم صنعت خودرو، سبب شد که شرکای خارجی بدون پای بندی به تعهدات خود ایران را ترک کنند، خاطرنشان کرد: خروج خودروسازان خارجی از ایران و تحریم های سختگیرانه آمریکا ضد ایران، سبب شد که بازار خودرو با تنش قیمتی مواجه شود؛ ازاین رو سوداگران از فرصت به دست آمده به نفع خود و به ضرر مردم بهره برداری کردند و باعث اختلال در بازار خودرو و افزایش وحشتناک قیمت ها شدند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صفر شدن معوقات سایپا دلگرم کننده است و باید آنرا به فال نیک گرفت، اضافه کرد: امیدوارم، سایپا و سایر شرکتهای خودروسازی با کمک مجلس و دولت صنعت خودرو را توسعه دهند بگونه ای که محصولات قابل رقابت با خودرو های مشابه خارجی باشد.
وی اضافه کرد: تلاش سایپا در جهت افزایش تولید، نشان از عزمی جزم در جهت خودکفایی، آخر دادن به واردات و کم اثر کردن تحریم ها است.
صفایی دلوئی بومی سازی صنعت خودرو را ضروری دانست و اظهار داشت: تحریم های اقتصادی و خروج شرکای خارجی از کشور فرصت مناسبی است تا خودروسازان داخلی با کمک مهندسان و شرکتهای دانش بنیان در جهت خودکفایی گام های بلند و مؤثری را بردارند، ما نباید به دنبال رفع تحریم ها باشیم بلکه باید از تهدیدها فرصتی برای پیشرفت و آبادانی کشور ایجاد نماییم.


منبع:

1400/08/03
21:46:01
0.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار