حاجی بابایی مطرح كرد؛

تشریح چگونگی حذف مصوبه واردات خودرو از بودجه

تشریح چگونگی حذف مصوبه واردات خودرو از بودجه به گزارش آچار رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 اظهار داشت: کمیسیون تلفیق با مجوز هیئت رئیسه مجلس و بمنظور رفع ایراد هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص، مصوبه واردات خودرو سواری را حذف نمود.به گزارش آچار به نقل از صدا و سیما، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به این که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه واردات خودروی سواری را مغایر با سیاست های کلی نظام دانست، اظهار داشت: شورای نگهبان بدون تأیید مجمع، امکان تأیید بودجه را نداشت‎ و پس کمیسیون تلفیق با مجوز هیئت رئیسه مجلس، نظر مجمع را اعمال کرد.
وی اشاره کرد: در تصویب بودجه، مجلس باید اشکالات و ابهامات شورای نگهبان و همین طور موارد مغایر با سیاست های کلی نظام را رفع کند که باتوجه به تعطیلی جلسات علنی مجلس در ایام پایانی سال و احتمال تأیید نشدن لایحه بودجه در شورای نگهبان، کمیسیون تلفیق مجوز داشت در هماهنگی با شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت رئیسه مجلس ایرادات باقی مانده را برطرف و بودجه را نهایی کند.
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: چندین ایراد شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت درباب تبصره های مختلف، همچون مصوبه واردات خودروی سواری باقی مانده بود، پس بنده و برخی از اعضای کمیسیون تلفیق برای هماهنگی جهت حل این ایرادات یک روز از بامداد تا اذان ظهر در شورای نگهبان و از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تا اذان مغرب در مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه داشتیم.
حاجی بابایی متذکر شد: در جلسه با اعضای هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباب مصوبه مجلس درباره واردات خودروی سواری رأی گیری شد که مخالفت با این مصوبه شدید و تقریباً اجماعی بود.
وی اظهار داشت: کمیسیون تلفیق نمی تواند از جانب خود مصوبه ای را تغییر دهد مگر آنکه شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام، آنرا مغایر با شرع، قانون اساسی یا سیاست های کلی بداند. حتی اگر ما مجوزی برای حذف این مصوبه نداشتیم، باتوجه به مخالفت شدید هیئت عالی نظارت با واردات خودرو سواری، ارسال این مصوبه به مجمع راه به جایی نمی برد.


منبع:

1401/01/15
10:02:12
0.0 / 5
224
تگهای خبر: خودرو , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار