گزارش آچار؛

ضرب الاجل 3روزه سازمان بازرسی به وزیر صمت

ضرب الاجل 3روزه سازمان بازرسی به وزیر صمت سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای به وزیر صمت، در ارتباط با التهابات و نابسامانی به وجود آمده در ارتباط با قرعه کشی اخیر خودرو، خواهان توضیحات فاطمی امین شد.


به گزارش آچار به نقل از مهر، مبحث قرعه کشی خودرو ها مساله ای است که از همان ابتدای امر تا کنون انتقادات زیادی را به همراه داشت. این انتقادها و گلایه های مردم اخیراً به گوش مسؤلان سازمان بازرسی کل کشور رسیده است و این سازمان به مبحث نحوه قرعه کشی خودرو ها ورود کرده است. البته کار صرفا به ورود این سازمان ختم نمی گردد و روز گذشته سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای انتقاداتی را خطاب به وزیر صمت در این رابطه مطرح کرده است. در نامه ارسالی از جانب سازمان بازرسی کل کشور آمده است که: پیرو نامه مورخ ۱۲ اردیبهشت استحضار می رساند از آنجایی وفق ابلاغیه صادره از جانب جنابعالی بعنوان مدیرعامل سابق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص ایجاد تمهیدات لازم برای قرعه کشی متمرکز خودرو توسط سازمان مورد اشاره در تاریخ نهم خرداد فرآیند قرعه کشی خودرو تحت سامانه یکپارچه فروش خودرو را برگزار، لیکن به واسطه نابسامانی در نحوه قرعه کشی تعداد ۱۲۰۱۹۳ نفر از متقاضیان در وهله اول جزو منتخبین قرعه کشی اعلام اما در تعاقب امر به اشخاص موصوف اعلام گردید مشارالیهم جز منتخبین رزرو می باشند.
مراتب منتج به بروز تشویش اذهان عمومی و اجتماعی در مواد مختلف ذیربط و هم تماسهای مکرر متقاضیان از اقصا نقاط کشور با ستاد خبری این سازمان شد و سرپرست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بعنوان متولی اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری قرعه کشی متمرکز خودرو اظهار داشت کلیه مباحث فنی کارشناسی طراحی و راه اندازی سامانه مذکور از راه معاونت صنایع حمل و نقل و دفتر تخصصی ذیربط در حوزه خودرو صورت پذیرفته بنابراین سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به صراحت و بر خلاف مفاد ابلاغیه صدرالذکر جنابعالی از پذیرش مسئولیت در مورد سامانه یکپارچه فروش خودرو خودداری نموده و مسئولیت را متوجه دفتر تخصصی ذیربط در آن دستگاه برشمرده است. با عنایت به مراتب معنونه و نظر به التهابات و نابسامانی به وجود آمده موصوف نزد عموم مردم به واسطه عدم برنامه ریزی لازم، فقد زیرساخت های فنی به منظور تحلیل طراحی و پیاده سازی و پشتیبانی سامانه یکپارچه فروش خودرو از جانب وزارت صمت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و صرفا ایجاد انتظار برای آحاد جامعه از جانب حاکمیت با بیان راه اندازی و فروش خویش را از راه سامانه اعلامی تحت عنوان سامانه یکپارچه فروش خودرو بدون اطمینان از عملکرد و کارایی آن و هم عدم توجه به مفاد نامه های هشداری قبلی از این مرجع، مقرراست اجرای مفاد ماده ۳۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور توضیحات خویش را راسا حداکثر ظرف مدت سه روز از وصول این مکاتبه به این مرجع منعکس نمائید. در این نامه که از جانب احمد رحمانیان، قائم مقام سازمان و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی و به تاریخ ۱۸ خطاب به فاطمی امین وزیر صمت نگاشته شده است، وزارت صمت و شخص وزیر باید توضیحات خویش را در این رابطه به سازمان بازرسی کل کشور اعلام نماید.


منبع:

1401/03/23
08:31:01
0.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار